1. Nemôže dôjsť na terase z materiálu WPC k odlomeniu triesky a tým k zraneniu môjho dieťaťa?
Materiál WPC nevytvára triesky, takže nemôže dôjsť k zraneniu trieskou, ako je to možné u dreva.
2. Vyzerajú terasy z WPC na pohľad ako drevo, alebo plast?
Nielen na pohľad vyzerá terasa ako z dreva, ale aj na dotyk je podobná drevu.
3. Musí sa terasa z WPC pred snehom a mrazom chrániť (napr. plachtou)?
Nieje treba, Woodplastic® produkty odolávajú mrazu, snehu aj daľším štandardným poveternostným vplyvom.
4. Drevené terasy se doporučujú 2x ročne napúšťať olejom. Aká je nutná údržba u terás z WPC?
Terasy z WPC vyžadujú minimálnu údržbu, stačí ich len umyť vodou. Výrobca nedoporučuje dosky natierať ani napúštať olejom. Jedná sa o výrobok, ktorý je stálofarebný a odolný proti poveternostným vplyvom.
5. V súčastnej dobe mám terasu opatrenú lepenkou so spádom do odkvapu. Je toto dostačujúci podklad pod váš systém?
Áno. Doporučujeme jedine ochrániť lepenku napr. pásom z PVC, ktorý sa umiestni pod nosiče. Nosiče WPC nieje nutné kotviť.
6. Je montáž WPC terasy náročná? A potrebujem špeciáne naradie na jej montáž?
Samotná montáž terasy nieje zložitá. Je však nutné dodržať inštalačný návod. Pre montáž použite rovnaké náradie ako pri práci s drevom (píla, vŕtačka, hoblík atď.).
7. Môžete dodať terasu vrátane montáže?
Áno. Rozpočet na montáž Vám na požiadanie vypracujeme.
8. Máte k terasám aj zakončovacie lišty?
Áno, v rovnakých farbách ako terasové dosky.
9. Môžem zakúpiť len samotné WPC dosky bez nosičov a klipov?
Samozrejme, môžete. Ale záruka 25 rokov na drevokazné huby, hnilobu alebo hmyz zostáva len na dosky Woodplastic® pri dodržaní montážneho návodu, ktorý je na našich stránkach, a ktorý dostanete pri predaji.
10. Kde je možné vidieť terasy z WPC?
Ukážkové terasy je možné vidieť v Terasovom centre v Bratislave, Rádiová ul.č.49, 821 04, www.terasovysvet.sk, prípadne vo výrobnom areáli v Bukovanoch (okres Benešov). V prípade záujmu sa tešíme na Vašu návštevu.
11. Mate tovar skladom? Aké sú dodacie termíny?
Množstvo produktov má výrobca skladom. Pre zistenie aktuálneho stavu na sklade nás kontaktujte. O dodacích termínoch Vás radi budeme informovať na základe Vášho dopytu.
12. Zabezpečujete dopravu materiálu napríklad do Košíc?
Áno. Sme Vám schopní dopravu zaistiť, bližšie informácie a cena na vyžiadanie.
13. Aké hlavné výhody má WPC materiál oproti drevu?
Woodplastic® je vysoko kvalitný výrobok. Ako alternatíva tradičného dreva je priaznivý z hľadiska životného prostredia aj ekonomicky výhodný, na rozdiel od dreva, ktoré je často impregnované chemikáliami proti útokom hmyzu. Woodplastic® naopak nebezpečné chemikálie, ktoré by mohly kontaminovať pôdu neobsahuje. Vážne obavy z odlesnenia a významná úloha stromov pri prevencii globálneho otepľovania sú problémy, ktoré zaujímajú ako spotrebiteľa, tak stavebný priemysel. Preto má použitie plastového reziva miesto dreva pozoruhodné praktické výhody. WPC nemusíte moriť ani natierať. Nevytvárajú se z neho triesky, je odolný proti sladkej aj slanej vode, mrazu a UV žiareniu.
14. Sú vaše terasy lacnejšie ako terasy z exotických drevín?
Prvotné náklady na realizáciu sú relatívne rovnaké pri započítaní nákladov na zaobstaranie exotických dosiek a nutného náteru. Každý rok, keď nemusíte natierať naše terasy, Vám šetrí peniaze a čas. Materiály z WPC nevyžadujú už žiadnú dalšiu investíciu vo forme náterov alebo napúšťaniu olejom, a napriek tomu nepodliehajú hnilobe, hubám, sú stálofarebné a odolné proti drevokaznému hmyzu.
15. Sú dosky WoodPlastic® vhodné napr. do uzavretej zimnej záhrady, ktorá je v lete priamo vystavená slnku? Neuvoľňuje sa pri vyšších teplotách či na prudkom slnku z dosiek nejaká tekutá zložka napr. z činidla alebo zo živice a nevznikne v takom prípade zápach?
Dosky WoodPlastic® je možné inštalovat aj do uzavrených priestorov, ako sú zimné záhrady, vnútorné bazény, vínné pivnice a podobne. Vždy je treba brať na zreteľ vlastnosti materiálu, tj. tepeľnú roztažnosť, farebné vyzretie pôsobením UV žiarenia a vhodný spôsob údržby (napr. Či je možné dosky opláchnuť vodou a pod.). Ani pri vyšších teplotách sa z materiálu WPC neuvolňujú žiadne toxické látky a ani žiadny zápach.

POKIAĽ STE NENAŠLI ODPOVEĎ NA SVOJU OTÁZKU, NEVÁHAJTE SA NA NÁS OBRÁTIŤ:

B.P.A. spol. s r.o., Rádiová 49, 821 04 Bratislava

Tel: +421 2 4821 3518 , MOBIL: +421 911 40 77 70, www.terasovysvet.sk